МАТЕМАТИК, ГАДААД ХЭЛНИЙ ГҮНЗГИЙРҮҮЛСЭН СУРГАЛТТАЙ
АТЛАНТА БҮРЭН ДУНД СУРГУУЛЬ

Сурагчдын амжилт

2010-2011 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД


  • Англи хэлний олимпиадад Баянгол дүүрэгт 7-н жил дараалан байр эзэлсэн
  • 11-р ангийн ангилалд 11а ангиас 2 сурагч
  • 11-р ангийн ангилалд 10а ангийн 2 сурагч ( ангилал ахиулан ) баг бүрдүүлж ороод багаараа дүүрэгт 1-р байр эзэлсэн.
  • Хувийн амжилтаараа 11а сурагч Х.Ариунзаяа дүүрэгт 2-р байр эзэлж, нийслэлд 15-р байр эзэлсэн
  • Эх хэл –Эрдмийн түлхүүр” хэмээх нийслэлийн 7-р олимпиадад оролцсон сурагчдаас 2-р ангийн сурагч М.Мишээл, 10-р ангийн сурагч Б. Оюутцэцэн, 11-р ангийн сурагч А. Хосбаяр нар 3-р байр эзэлж хүрэл медаль хүртсэн.
  • “Хүмүүн бичиг” сониноос зарладаг Монгол бичгийн “ Сайхан бичиг”-ийн улсын уралдаанд 4 дэх жилдээ оролцож 4 дэх удаагийн буюу 3-р байр эзэлж 10а ангийн сурагч Ч. Отгонбаяр
  • Ерөнхий сайдын нэрэмжит шагнал хүртсэн төдийгүй сонины 15 жилийн ойн медалиар багш, сурагч 2 шагнуулсан.
  • Бүх ард түмний спартакиадад 10а ангийн сурагч Сэргэлэн 2 зайн төрөлд мөнгөн медаль улсын аваргаас хүртэж Сингапур, Япон улсад зохиогдох тэмцээнд оролцох эрх авсан.

2012-2013 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД


  • Дүүргийн Англи хэлний олимпиадаас 11-р ангийн сурагч Ч.Отгонбаяр 3-р байр
  • Мөн Англи хэлний олимпиадад 9-р ангийн сурагч Б.Хантүшиг 1-р байр ,хотын олимпиадын тусгай байр
  • Биологийн төрөлжсөн олимпиадад 3 сурагч оролцон нийслэлийн олимпиадаас 11-р ангийн сурагч Ч.Отгонбаяр 3-р байранд шалгарч улсын олимпиадад оролцсон.
  • 11-р ангийн сурагч Б.Оюутцэцэн Орос хэлний олимпиадад дүүрэг хотоос шалгаран улсын олимпиадад оролцсон.
  • Атланта сургуулийн шилдэг төгсөгч Биологийн багш Б.Мөнхжаргал дүүрэг хотын олимпиадаас шалгарч улсын олимпиадад 6-р байранд шалгарсан.
  • Англи хэлний багш Г.Чимгээ Гадаад явдлын яамны нэрэмжит “Хэлтэй бол хөлтэй ” Англи хэлний олимпиадад оролцон 3-р байр эзэлсэн.
  • Эх хэл –Эрдмийн түлхүүр” нийслэлийн хэмжээнд явагдсан Монгол хэлний олимпидаас 7-р ангийн сурагч А.Хатанбаатар 3-р байр хүрэл медаль , 8-р ангийн сурагч Х.Нинжбадгар 2-р байр мөнгөн медаль, 11-р ангийн сурагч Б.Оюутцэцэн 2-р байр , мөнгөн медаль

2013-2014 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД


  • 2013-2014 оны хичээлийн жилийн Дүүргийн Орос хэлний олимпиадаас 11-р ангийн ангилалд Б.Баатар эхний 10-т ,9-р ангиас Б.Дөлгөөн 1-р байр , хотын олимпиадад оролцон тэргүүн байр эзэлж өргөмжлөл , улсын олимпиадад оролцсон.
  • “ЭХ ХЭЛ-ЭРДМИЙН ТҮЛХҮҮР “ монгол хэлний олимпиадад анги тус бүрээс сурагчид бэлтгэн оролцож , 4-р ангийн сурагчид маш сайн , мөн 11-р ангийн сурхагч Т.Уянга 3-р байрт шалгарсан.
  • КЕНГУРУ Олон Улсын олимпиадад 1-6-р ангийн сурагчид оролцож
    • 4-р ангийн сурагч Анужин 3-р зэргийн диплом
    • 4-р ангийн сурагч Э.Энхбаяр 2-р зэргийн диплом
    • 4-р ангийн сурагч М.Мишээлт 2-р зэргийн диплом
    • 6-р ангийн сурагч Л.Нандин-Эрдэнэ 2-р зэргийн дипломоор тус тус шагнагдсан

2015-2016 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ


  • • Нийслэлийн хэмжээнд зохиогдсон “Оюуны нахиа сургуулийн” “Эх хэл-Эрдмийн түлхүүр” Монгол хэлний олимпиадад 2-12-р ангийн сурагчдаас оролцож 3-р ангийн Сурагч Б.Ундрал, 12-р ангийн сурагч А.Мөнхжин нар 3-р байр хүрэл медаль
  • • Хичээлийн жилийн 2-р хагаст Дүүргийн төрөлжсөн олимпиад болж Математикийн олимпиадад 12-р ангийн сурагч Г.Амар 6-р байранд шалгарч нийслэлд орох эрх авсан.
  • • Дүүргийн “ Сэтгэх чадвар” - ын олимпиадад ангилал тус бүрээр сурагчид оролцож
    • 3-р ангийн сурагч Б.Ундрал 2-р зэрэг
    • 3-р ангийн сурагч Д.Индра 3-р зэрэг ,
    • 6-р ангийн сурагч Б.Анужин 2-р зэрэг ,
    • 7-р ангийн сурагч Т.Мишээл 3-р зэрэг тус тус шалгарсан амжилттай
  • Олон улсын Кенгуру олимпиадад 2-оос дээш ангийн сурагчид оролцож
    • 2-р ангийн сурагч Ү.Анар 3-р зэрэг ,
    • 3-р ангийн сурагч Б.Ундрал 2-р зэрэг,
    • 3-р ангийн сурагч Д.Индра 3-р зэрэг
    • 4-р ангийн сурагч А.Ананд-Очир 1-р зэрэг хүрэл медаль ,
    • 5-р ангийн сурагч Б.Батдөлгөөн 3-р зэрэг,
    • 6-р ангийн сурагч Б.Анужин 3-р зэрэг тус тус болзол хангасан амжилттай

2016-2017 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ


  • • Дүүргийн Орос хэлний олимпиадын Гүнзгий ангилалд 12-р ангийн сурагч Б.Дөлгөөн 5-р байр ,нийслэлд оролцох эрх, Б.Бат-Өлзий 6-р байранд шалгарсан бөгөөд Б.Дөлгөөн нь Нийслэлд 1-р байр Улсын орос хэлний олимпиадад оролцож 3-р байр хүрэл медаль авч ОХУ-ын ерөнхийлөгч Путины тэтгэлэгээр суралцах эрх бүхий Олон улсын эрх зүйн ангийг авсан амжилттай.
  • • Оюуны нахиа сургуулийн “Эх хэл –Эрдмийн түлхүүр ” монгол хэлний олимпиадаас 4-р ангийн сурагч Б.Ундрал, 5-р ангийн сурагч Г.Энхзул нар 3-р байр,хүрэл медаль
  • • Дүүргийн Сэтгэх чадварын олимпиадын 1-ийн даваанааас шалгарсан сурагчдыг дүүргийн олимпиадад бэлтгэн оролцуулсан ба 2-ын даваанаас 4-р ангийн сурагч Б.Ундрал 2-р зэрэг , диплом
  • • Дүүргийн шатрын тэмцээнд оролцож сурагч А.Номындалай 4-р байр Б.Зулбадар 6-р байр Т.Мишээл 7-р байранд орсон амжилттай.
  • • ЧД-ийн 5-р ангийн сурагчдын дунд зохион Номын сангаас зохион байгуулсан
  • • “Бид тоглож байна” тэмцээнд 5а ангийн сурагч А.Ананд-Очир 2-р байр өргөмжлөл ,мөнгөн медаль , А.Номындалай 3-р байр өргөмжлөл , хүрэл медаль авч амжилттай оролцлоо.
  • • Олон улсын Кенгуру олимпиадаас 2-р ангийн 4 сурагч 3-р зэрэг , 5-р ангийн 2 сурагч 3-р зэрэг , 3-р ангийн Ү.Анар , Л.Марал 2-р зэрэг , 4-р ангийн Б.Ундрал 1-р зэрэг хүрэл медалийн болзол хангасан амжилттай.

2017-2018 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ


  • • Олон улсын кенгеру олимпиадаас 5-р ангийн сурагч Б.Ундрал 3 зэрэг ,диплом, Л.Марал 2-р зэрэг диплом
  • • Нийслэлийн хэмжээнд зохиогдсон Англи хэлний олимпиадаас 9-р ангийн сурагч Э.Дөлгөөн 3-р байр, медаль , өргөмжлөл